Workshop linorytu 5.8.

Novinka

Připravila jsem pro vás další kurzy linorytu v letních měsících

Bude to celodenní kurz, během kterého si vytvoříte vlastní razidla s různými motivy, budete mít možnost vyzkoušet rytí do několika druhů lin...naučím vás ,jak pohodlně a efektivně používat dláta ...aby vás nebolely ruce:-). Po té si vyzkoušíme tisk na krásný papír, který připravím do formátu pohledů a blahopřání...můžete pak použít jako dárek. Ušiji pro vás lněné a bavlněné utěrky, vy je budete moci vlastními razidly natisknout...naučíme se míchat a používat barvy na textil, k dispozici budete mít spoustu odstřižků, které si potisknete a později můžete použít k dalšímu tvoření.

Nebude to ledajaký workshop ,naplněný pouze vyřezáváním linorytů a tisku...moje představa je ...o pro vás i pro mne příjemně stráveném dni plném tvorby , povídání o bylinách ,pěstování , sadaření a životě o samotě na samotě:-) Budu mít pro vás připravené celodenní občerstvení (káva,čaj, voda naše, domácí koláč, domácí sušenky), včetně lehkého oběda (hutná polévka s domácím chlebem)...vše s domácích dostupných ingrediencí...

Program kurzu.

10.00-10.30....seznámení a krátké provedení po zahradě(bude k tomu příležitost ještě později:-)..pokud bude příznivé počasí, tak budeme částečně tvořit venku a na tisk se přesuneme dovnitř.

10.30...začátek kurzu...vysvětlení, vyřezávání a zkoušení různých druhů lin

12.30-13.15..oběd ...podle počasí bude venku , kávu si můžete vypít také venku...v sadě a v zahradě jsou různá posezení a tak můžete strávit podle libosti chvíli o samotě...

13.15-17.00/18.00...budeme ještě dořezávat a už chystat tisk papíru , jakmile toto zvládneme, pustíme se do tisků na bavlnu a nakonec si potisknete lněné utěrky...na závěr tisk zafixujeme.

Končit budeme mezi 17.00-18.00...nechávám ještě časoprostor pro vás a možnost být venku a rozloučení...podle zkušenosti z kurzů předešlých , počítejte i s pozdějším koncem kolem osmé hodiny večer. Je to skutečně intenzivní kurz , ale uvidíte, že čas uletí tryskem:-)

Co za ten den s sebou odvezete?

Linoryty...razidla ,které si samy vyřežete...množství není ohraničené.

1x velká utěrka lněná barevná 65 x 45cm...s vašimi tisky

1x lněný ubrousek barevný 30 x 30cm ...s vašimi tisky

3x velká bílá bavlněná utěrka..s vašimi tisky

20-50ústřižků látek s vašimi tisky

papíry s tisky v podobě pohlednic a přání

Na cestu budu mít pro vás připravené drobnosti ode mě..budou to nejspíš květiny, sazenice a kdoví , co zrovinka právě uzraje a přibalím vám na cestu.

Věřím ,že kromě tvorby si domů odnesete i příjemný pocit z pěkného dne...to je mým velkým přáním....den klidný pohodový inspirativní.

Pokud se z nějakého důvodu nebudete moci zůčastnit a dáte mi vědět alespoň týden předem, budete se moci zůčastnit v jiném termínu, případně vám bude částka za kurz vrácena. Pokud z nějakého důvodu nebudu moci kurz uskutečnit, bude určitě náhradní termín, nebo vrácená částka za kurz..dle domluvy.

Týden před začátkem workshopu vám zašlu všechny informace k dopravě, připomínku, že se nám to blíží a jak moc se na vás těším:-)

S sebou tedy nepotřebujete nic, kromě přezůvek...doporučuji si vzít své.

..a dobrou náladu:-)

Podmínkou kurzu je dopravit se ke mě na samotu na Vrchy . Workshop bude otevřen při účasti minimalně 4 žen , maximálně 8 žen.

2 500,00 Kč